Güvenli Alışveriş İlkelerimiz

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. Mikroalg ile paylaştığınız bilgiler, asla bir başka bir kişi ya da kuruluşla paylaşılmaz. Mikroalg tüketicinin ve sitemizi ziyaret eden kişilerin özlük bilgi güvenliğini özenle korur. Bazı çok özel durumlarda sitemize sanal pos tahsis eden bankalardan ya da tarafımızdan sözlü olarak siparişin tarafınızdan verildiğine belirtir sipariş onayı istenebilir. Böyle bir durum karşısında kart hamili banka sizi önceden belirttiğiniz kayıtlı iletişim bilgilerinizden size ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili onay isteyecektir. İlgili bankanın size ulaşabilmesi için bankanızda bulunan ve sitemize kayıt olurken vermiş olduğunuz ortak bilgilerin güncel özlük bilgisi olduğundan emin olunuz. Yapacağınız eksik yada yanlış bilgilendirme siparişin elinize ulaşmasını engelleyecektir.
Olası güvenlik kontrolü sırasında GSM numaranızın veya sabit telefonunuzun ulaşılamaz durumunda olması halinde siparişiniz iptal edilebilir. Üye kaydında girdiğiniz telefon numarasının doğru ve kullanılır olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve e-posta adresiniz kullanılacaktır. Tüm ürünler adrese teslim ve kişiye özel yapılır.

Kişisel Bilgi ve Veri Güvenliği

Bilgilerinizi korumak Mikroalg için en önemli ve hassas konuların başında gelir. Bu bilgiler; tüketicilerin kişisel bilgileridir. Mikroalg bu bilgileri sadece tüketici ile kendisi arasındaki ikili ilişki bağlamında amacına uygun bir şekilde kullanır. Bu kişisel bilgiler güvenli bir şekilde tarafımızca saklanmakta Türk ticaret yasalarının belirtmiş olduğu çerçevede tarafımızdan ihtiyaç duyulduğunda kullanılmaktadır. Söz konusu bilgiler asla başka kişi kurum ve kuruluşlarla paylaşılmaz.

Kredi Kartı Kullanarak Güvenli Alışveriş Garantisi

Sanal pos ile yaptığınız alışveriş kesinlikle güvenli bir alışveriş yöntemidir. Web üzerinden yapmış olduğunuz her alışverişte sanal pos kullanılıyorsanız güvende olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Kesinlikle tarafımızdan arandığı söylense dahi asla kredi kartı numaranızı ikinci bir şahsa söylemeyiniz. Hiç bir şekilde Mikroalg müşterilerine ait kredi kartı bilgilerini saklamaz, gerek şirket yönetimi gerekse bilgisayar başındaki bilişim operatörleri tüketicilerin kredi kartı bilgilerine ulaşamaz. Bu bilgiler sadece ve sadece kart hamili banka ile sizin aranızda işlenir.

secure

SSL Sistem Güvenliği

E-ticaret sistemlerinde  kullanılan SSL güvenlik sistemi tüm dünyada kullanılan bir güvenlik sistemidir. Kredi Kartı bilgileriniz gönderilmeden önce şifrelenir, veri transferi esnasında bilgileriniz çalınamaz. Tarayıcınız bu sistemi hemen tanıyacak ve girdiğiniz sayfaların güvenli olduğunu size bildirmek için; http:// ile başlayan adres satırında güvenli sayfalar anlamına gelen https:// (secure pages-güvenli sayfa) ile başlayan adresleri gösterecektir. Yine tarayıcınızın alt kısmında güvenlik durumunu gösteren asma kilit  işaretini göreceksiniz.